17 Vlastimil 18 Eduard 19 Josef 20 Světlana Březen
21
22 Leona 23 Ivona 24 Gabriel 25 Marián
 

21. března má svátek

hledat v kalendáři hledat jiné jméno

Radek

O jméně Radek

Toto jméno je velmi pozitivní a pro svého nositele výhodné. Člověk s tímto jménem se vždy dokáže dohodnout, najít společnou řeč, manipulovat s jinými a žít podle vlastních představ. Je ovšem dost sobecký a lakomý, nerad se dělí o nic, co dosáhne, ani o úspěch, ani o peníze. Ale jak se zamiluje do správné ženy, potom se změní a v jeho srdci se otevřou přihrádky" i pro rodinu a blízké. Osobním číslem pro toto jméno je 5 - Riziko, ale tento člověk riskuje přiměřeně, bez velkých výkyvů a počítá i s menšími ztrátami. Vždy má něco v zásobě, tedy se netřeba obávat celkového krachu, pokud mu něco nevyjde. Toto jméno je vhodné pro znamení: Střelec, Ryby, Kozoroh, Štír, Lev a vhodnou barvou je oranžová."
Původem osamostanělá domácká podoba slovanských jmen začínajících na Rad- (Radoslav, Radomír aj.), popřípadě končících na -rad (Ctirad, Zdirad ap.). Lze ji vyložit jako "radující se".
 

Radek domácky? Třeba Radeček ... Radek srbsky? No přece Radenko, Rajko, Ratko ...

sms

SMS přání pro Radka

Pošlete Radkovi hezké SMS přání k svátku ...

 
 

Karta týdne

Euforie. Štěstí, které je nepřiměřené tomu, co vám život dává. Euforie je určitým způsobem doping. Je to štěstí, které je chvilkové a není úplně tím pravým pro spokojený život. Prudké zvýšení pocitů „štěstí“ rychle opadají a přichází určité zklamání, že nálada není ve stavu euforie. Pak je lépe prožívat štěstí obyčejné a z toho čerpat energii pro každý den. Můžete pozorovat, jak vás euforie vymrští a jaké jsou její pády a rozdíl v obyčejné denní malé radosti.

Vaše Jana Naděžda - www.svobodnacesta.cz
 

Radek na Facebooku

Sledujte Kdo má svátek na Facebooku a budete vědět, kdo z přátel má svátek

 

Pošlete Radkovi přání k svátku e-mailem :)

  
 
loading