09 Františka 10 Viktorie 11 Anděla 12 Řehoř Březen
13
14 Rút / Matylda 15 Ida 16 Elena/Herbert 17 Vlastimil
 

13. března má svátek

hledat v kalendáři hledat jiné jméno

Růžena

O jméně Růžena

Osobním číslem tohoto jména je 7 - Tajemnost. Růženy mají ve svém soukromí mnoho těžkostí a sporů, dlouho trvá, než se uspokojí a najdou pro sebe klid. V práci jsou vzorné a rády pomáhají jiným, ale samy si těžko vědí rady se svojí povahou. Bývají velmi náladové a jejich rodina si s nimi těžko poradí. Nesnáší přímé vedení, rozkazy, nebo obmezení, raději bychom k nim měli přistupovat opatrně a snažit se je co nejméně řídit. Diplomacie, jemnost a hlavně apelování na jejich citlivost, tak bychom je mohli dovést k vyšším výkonům a lepšímu životu. Tyto ženy bývají často nemocné, nervózní a jejich snahy o zlepšení zdraví nikdy nejsou trvalé. Samy se rády zanedbávají, raději zavírají oči před pravdou a obviňují jiné z vlastních chyb. Není s nimi lehký život, ale na druhou stranu jsou skvělými pracovnicemi - tedy pokud si je vybereme za spolupracovnice, potom bude vše OK. V lásce ovšem s nimi třeba jednat opatrně a počítat vždy se vším, bud zlým, nebo dobrým. Vhodnou barvou je pro ně zelená, toto jméno je vhodné pro znamení Střelec a Panna.
České jméno utvořené jako obdoba cizích jmen pochazejících z latinského základu rosa, tj. "růže, růžová". Příbuznými jmény jsou Róza, Rozálie, Rozana, Rozina.
 

Růžena domácky? Třeba Růženka ... Růžena rusky? No přece Roza ...

sms

SMS přání pro Růženu

Pošlete Růženě hezké SMS přání k svátku ...

 
 

Karta týdne

Euforie. Štěstí, které je nepřiměřené tomu, co vám život dává. Euforie je určitým způsobem doping. Je to štěstí, které je chvilkové a není úplně tím pravým pro spokojený život. Prudké zvýšení pocitů „štěstí“ rychle opadají a přichází určité zklamání, že nálada není ve stavu euforie. Pak je lépe prožívat štěstí obyčejné a z toho čerpat energii pro každý den. Můžete pozorovat, jak vás euforie vymrští a jaké jsou její pády a rozdíl v obyčejné denní malé radosti.

Vaše Jana Naděžda - www.svobodnacesta.cz
 

Růžena na Facebooku

Sledujte Kdo má svátek na Facebooku a budete vědět, kdo z přátel má svátek

 

Pošlete Růženě přání k svátku e-mailem :)

  
 
loading